En İyi 5 WordPress SEO Eklentisi
En İyi 5 WordPress SEO Eklentisi

En İyi 5 WordPress SEO Eklentisi

Wordpress tabanlı web sitelerinin SEO performansını yükseltmek amacıyla bazı wordpress eklentilerinden faydalanmak gerekir. Web sitenizin SEO performansını olumlu yönde etkileyecek En İyi 5 WordPress SEO Eklentisi ni sizler için derledik. Bu eklentileri kullanarak web sitenizin SEO performansını arttırabilir, içeriklerinizi daha çok kullanıcıya ulaştırabilirsiniz. Gelin bu eklentileri tek tek inceleyelim.

Yoast SEO


Yoast Wordpress Seo Eklentisi web sitenizin google aramalarındaki sonuçlarını en üst seviyelerde tutmayı hedefler. Wordpress SEO Eklentileri arasında oldukça popüler bir yere sahip Yoast, 6 milyondan fazla kullanıcı tarafından tercih edilmiştir. Eklentinin bazı özellikleri ücretsiz olmakla beraber, bir takım özellikleri de ücretli olarak kullanıcılara sunulmuştur. Kurulumu ve kullanımı oldukça kolay olan Yoast eklentisini hemen kurup kullanmaya başlayabilirsiniz.

All in One SEO Pack
Yine birçok Wordpress kullanıcısı tarafından aktif olarak tercih edilen All in One SEO Pack Wordpress SEO eklentisi ile web sitenizi arama motorlarında üst seviyelere ulaştırın. Wordpress SEO eklentileri olarak Yoast tan sonra ikinci popüler eklenti olan All in One SEO Pack, 4 milyondan fazla kullanıcı tarafından aktif olarak kullanılmaktadır.

W3 Total Cache

Tahmin ediyorsunuzdur ki web site açılış ve sayfa geçiş hızları web sitenizin SEO performansını büyük ölçüde etkiliyor. W3 Total Cache Wordpress eklentisi, web sitenizdeki sayfa açılış ve sayfalar arası geçiş hızını olumlu yönde geliştirmenizi sağlayan bir eklentidir. Bu eklentiyi kullanarak hem web sitenizin SEO performansını arttırıp hemde kullanıcılarınıza daha iyi bir deneyim sunabilirsiniz.

Google XML Sitemaps

Web sitenizin SEO performansının yüksek olabilmesi için XML sitemap haritasının olması gerekmektedir. Google XML Sitemaps eklentisini kullanarak web site içeriklerinizin arama motorları botları tarafından kolayca anlaşılabilir hale getirip indexlenme hızınızı arttırabilirsiniz. Google SEO performansını gözle görülür derece etkileyecek bu hamle, web site içeriklerinizi daha fazla kullanıcıya ulaştırma imkanı sağlayacaktır.

SEO Optimized Image

Web sitenizde yer alan resimlerin, web sitenizin açılış hızını ve sayfa geçiş hızlarını etklediğiniz biliyoruz. SEO Optimized Image eklentisi, web sitenizdeki resimleri tasarımınıza otomatik boyutlayarak web site hızınızı olumlu yönde etkilemeyi hedefleyen Wordpress SEO Eklentisidir. Bu seo eklentisini Smush Image Compression and Optimization ile beraber kullanırsanız siteniz daha da hızlı olacaktır.

AdBlock Tesbit Edildi

Lütfen AdBlock devre dışı bırakın.

!

Not valid!