Wordpress Site Hızlandırma Eklentileri
Wordpress Site Hızlandırma Eklentileri

Wordpress Site Hızlandırma Eklentileri

Bazı wordpress temaları web sitesinin hızını düşürecek tarzda tasarlanmış olabilir. Bu tarz temaların tercih edilmesi tabiki doğru değildir. Ancak wordpress sitenizi hızlandırmak amacıyla tasarlanmış bazı eklentiler mevcuttur. Bu eklentileri kullanarak wordpress sitenizi hızlandırabilir, sayfa açılış hızlarında değişiklikler oluşturabilirsiniz. Bu yazımızda size bu eklentilerden söz edeceğiz.

W3 Total Cache Eklentisi


Bu eklentiyi kullanarak web sitenizin açılış hızında kayda değer farklar görebilirsiniz. W3 Total Cache eklentisi kendi içerisinde ön bellek işlemleri oluşturarak web sitenizin açılış ve sayfa geçiş hızlarında olumlu etki oluşturacak wordpress eklentileri arasında ilk sırada yer alıyor. Ayrıca W3 Total Cache Wordpress Eklentisini kullanarak kullanıcı deneyimlerini büyük ölçüde arttırabilirsiniz.

WP Optimize Eklentisi


WP Optimize Wordpress Eklentisi adından da anlaşılacağı üzere wordpress sitenizi optimize etmeye yarar. Web sitenizin veritabanında yer alan cacheleri temizleyip web site sorgularında hızlı deneyim sunmayı amaçlar. Kurulumundan itibaren herhangi bir işlem yapmaya gerek kalmadan WP Optimize eklentisi kullanmaya başlayabilirsiniz.

TinyPNG Eklentisi


Wordpress TinyPNG Eklentisi web sitenize yüklenen resimleri otomatik boyutlandırarak sayfa açılış ve geçiş hızlarını arttırmayı hedefler. Büyük boyutlarda yüklenen resimleri otomatik olarak web sitenize optimize ederek kullanıcılarınıza hızlı bir deneyim sunmanızda size yardımcı olur. JPEG ve PNG uzantılı resimlerinizin otomatik olarak boyutlandırılmasında kalite kaybına yol açmaz ve sitenizin görüntü düzenini eskisinden daha iyi hale getirir.

AdBlock Tesbit Edildi

Lütfen AdBlock devre dışı bırakın.

!

Not valid!